środa, 18 marca 2015

6 POWODÓW, DLACZEGO BLOGI WNĘTRZARSKIE NIE ZASTĄPIĄ ARCHITEKTA WNĘTRZ

W ostatnim poście pisałam na temat tego, czy warto urządzać wnętrza na podstawie blogów. Oczywiście opinie na ten temat były, są i zawsze będą podzielone. Z pewnością istnieje grupa ludzi, którzy mają świadomość tego, że nie potrafią sami we właściwy sposób zaprojektować i urządzić swojego wnętrza jednak nie do końca rozumieją w jaki konkretny sposób ma im w tym pomóc architekt wnętrz i czym ta pomoc różni się od pomocy np. blogerów wnętrzarskich pasjonujących się tym tematem.


źródło: http://thestocks.im/

6 POWODÓW, DLACZEGO BLOGI WNĘTRZARSKIE NIE ZASTĄPIĄ ARCHITEKTA WNĘTRZ:

1. Dobry architekt podczas bezpośredniego spotkania jest w stanie poznać Twój temperament i dobrać do niego odpowiedni styl.

2. Projektant w trakcie rozmowy pozna Twój tryb życia i zaprojektuje wnętrze zgodnie z zasadami ergonomii. Najważniejsze jest to, żeby Twoje mieszkanie nie tylko wyglądało tak ładnie jak wnętrza z okładek magazynów ale również było dla Ciebie wygodne w użytkowaniu. Rozwiązanie, które dla Ciebie będzie najlepsze, niekoniecznie musi sprawdzić się u innych.


3. Architekt wnętrz jest w stanie wykonać projekt dostosowany do budżetu którym dysponujesz. Wykona dla Ciebie kosztorys wstępny, w którym uwzględni to, czego 99% ludzi nie bierze w ogóle pod uwagę w fazie planowania wydatków związanych z remontem i urządzaniem mieszkania.


4. Osoby wykształcone w tym kierunku i posiadające wieloletnią praktykę nie tylko wykonają projekt zgodny z Twoim stylem i dostosowany do Twojego budżetu, ale także pomogą określić co jest technicznie możliwe do wykonania. W ten sposób unikniesz sytuacji, w której coś, co z pozoru miało być "szybką przebudową" stało się katastrofą budowlaną (kosztowną i czasochłonną w naprawie).


5. Dla osób zabieganych, dla których doba zawsze jest za krótka, bezcenna okaże się współpraca z architektem uwzględniająca nie tylko fazę projektową, ale także nadzór nad realizacją. Architekt ściśle współpracujący z ekipą remontową pozwoli zaoszczędzić Twój czas i zadba o to aby całość została wykonana poprawnie, zgodnie z projektem.


6. Dobry architekt to także dobry psycholog. Kreowanie wnętrz dla klientów to praca z ludźmi. Mieszkanie to nie ekspozycja w muzeum. To coś, co żyje życiem domowników. Odpowiednia kolorystyka dobrana do temperamentu właścicieli oraz przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń to jedna z najważniejszych kwestii podczas urządzania własnych czterech kątów. Owszem, w sieci znajdziesz informacje na temat tego, które kolory działają pobudzająco a które uspokajająco i jesteś w stanie samodzielnie je dopasować. Jednak sprawa z kolorami to o wiele bardziej zaawansowany temat. Przykładem może być temat pokoi dziecięcych: mało kto wie, że człowiek stopniowo "uczy się widzieć" poszczególne barwy. W związku z tym, noworodkom należy dozować je stopniowo - zgodnie z etapem rozwoju. Zastosowanie nieprawidłowych kolorów w nieodpowiednim czasie może prowadzić do zaburzeń w rozwoju! Rodzice niepotrzebnie prowadzą długie dyskusje na temat koloru ścian w pokoju malucha. Noworodek świetnie będzie czuł się w klasycznej bieli a wraz z upływem czasu należy dodawać do jego najbliższego otoczenia kolory które rozróżnia, w odległości w której dostrzega przedmioty.


Wirtualny świat i porady "na odległość" nie są w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu w żadnej dziedzinie życia. Zwłaszcza w tak ważnej kwestii jaką jest urządzanie wnętrza własnego domu/mieszkania. To w tym miejscu spędza się najwięcej czasu, dlatego musi być ono dostosowane do potrzeb.

6 komentarzy :

 1. Architekt wnętrz to zawód. To osoba, która multum czasu poświęciła na edukację, do tego dochodzi doświadczenie. Moim zdaniem, jeśli płacę, to tylko specjaliście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! :)

   Pozdrawiam i zapraszam częściej.

   Usuń
 2. Ten post idealny dla mnie :) idealny!

  OdpowiedzUsuń